1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Canik projeleriyle farkındalık oluşturuyor
Canik projeleriyle farkındalık oluşturuyor

Canik projeleriyle farkındalık oluşturuyor

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı'nda konuşan Başkan Osman Genç, ilçede hayata geçirdikleri projelerle fiziki değişimin yanısıra sosyal dönüşümü de sağladıklarını ve uyguladıkları projelerle farkındalık oluşturduklarını söyledi.

A+A-

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kansız, teşkilat yöneticileri ve mahalle temsilcilerinin katıldığı toplantıda, parti çalışmalarının değerlendirmesi yapılırken, parti yöneticileri ve mahalle temsilcileri fikir ve görüşlerini de paylaştı.

‘ÖRNEK GÖSTERİLEN İLÇE’

Toplantıda konuşan Başkan Osman Genç, Canik'in teşkilat-belediye uyumu konusunda örnek gösterilen bir ilçe olduğunu belirterek, "Siyaset halkı ve Hakk'ı yönetme sanatıdır. İdeali olan bir partinin mensupları olarak ideali olan bir siyaset anlayışına sahibiz. Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan rehberliğinde ortak akılla, birlikte, yine uyum içerisinde çalışacağız. Çünkü başarının altında ekip ruhu yatar. İl ve ilçe kongremizi tamamladık. Ben yeni yönetimimizle de güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Sayın İl ve İlçe Başkanlarımız ile yönetim kuruluna başarılar diliyorum" dedi.

'ÖNEMLİ PROJELER HATA GEÇİYOR'

Canik Belediyesi olarak bu yıl da önemli çalışmalara imza attıklarına işaret eden Başkan Genç, "Liderini okuyamayanların, şehrine, ülkesine katkısı olamaz. Biz, şehrimizdeki, ülkemizdeki, dünyadaki gelişmeleri iyi okuyoruz ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Gerek fiziki gerekse kültürel dönüşüm açısından çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 72 camimizi yeniledik, mahallelerimize hanım konakları ve sıbyan mektepleri yapıyoruz. 15 Temmuz Şehitler Tepesi ve Meşe Orman Park projelerimiz ilerliyor. Yavuzselim Mahallemizde Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'ni hizmete soktuk. Oyuncak Müzemiz ziyaretçileri kabul ediyor. Yine 1971'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemiz ilerliyor. Canik Belediyesi olarak projelerimizle farkındalık oluşturduğumuzu söyleyebilirim" diye konuştu.

'PROJELER ÖRNEK OLUYOR'

Dönüşümün ilçenin her yerinde hissedildiğini dile getiren Başkan Genç, " Yeni Türkiye'nin oluşumunda şehirlerin rolü çok büyüktür. Bu inançla şehrimizde fiziki değişimin yanında ilçemizde sosyal ve kültürel dönüşümü de sağlıyoruz. Yaptığımız projeler diğer belediyelere örnek oluyor. Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi, demokrasinin yerleşmesi şehirlerimize bağlıdır. Şehirlerimizin akıbeti de iyi yönetilmelerine bağlıdır. Yani şehirleri kalkındıracak olan yerel yönetimlerdir. Bu manada yerel yönetim olarak ülkemizin gelişmesine ve hedeflerine ulaşmasına katkı sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

'SEÇİMLERE ŞİMDİDEN HAZIRLANIYORUZ'

AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman da, 2019 yılında yapılacak yeril ve genel seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak, bu süreçte parti teşkilatları olarak çok çalışmaları gerektiğini

söyledi. Karaduman, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizin genel merkez yöneticileri Samsun İl Kongresindeki coşkuyu gördü ve bir çok kez bizlere memnuniyetlerini dile getirdiler. 2019 seçimleri çok önemli. Seçimlere şimdiden hazırlanıyoruz. Ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Mahalle başkanlarımız da bu konuda çok önemli bir yere sahip. Samsun'un oy oranı Türkiye ortalamasının üzerinde. Ama bu oy oranını daha da yukarı çıkarabiliriz" ifadelerini kullandı.

'CANİK'TE UYUMLU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ'

AK Parti İlçe Başkanı İlçe Başkanı Ercan Eler ise, şunları söyledi: "Görevde olduğumuz süre içerisinde belediye başkanımızdan meclis üyelerimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, teşkilatımızın her kademesiyle uyum içerisinde bir teşkilatçılık çalışması yürütüyoruz. Teşkilat olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Canik hem belediyecilik yönünden hem de teşkilat çalışmaları bakımından örnek teşkil etmektedir."

Konuşmaların ardından İl Başkanı Karaduman Başkan Genç ve İlçe Başkanı Eler, mahalle başkanlarını ve teşkilat mensuplarını dinledi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.