1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Canik'te eğitime katkı sürüyor
Canik'te eğitime katkı sürüyor

Canik'te eğitime katkı sürüyor

Eğitime yaptığı katkıyla dikkat çeken Canik Belediyesi, şimdi de İMKB Anadolu Lisesi'ne Matematik ve Müzik Atölyeleri kazandırdı. Canik Belediyesi'nce yapılan iki atölye, Başkan Osman Genç'in de katıldığı törenle açıldı.

A+A-

Bugüne kadar eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon liranın üzerinde katkı sağlayan Canik Belediyesi, eğitim yuvalarını iyileştirmeye devam ediyor. Daha iyi bir gelecek için ilçe genelinde eski okulların fiziki şartlarını iyileştirmesinin yanında öncü olarak ilçeye 35 yeni okul kazandıran Canik Belediyesi, İMKB Anadolu Lisesi'ne Matematik ve Müzik Atölyeleri yaptı. Toplam 80 bin lira maliyetli her iki atölye, düzenlenen törenle hizmete girdi.

BİLGİ ÇAĞINDA EĞİTİM ÖNEMLİ

Açılış töreninde konuşan Başkan Osman Genç, "Bilginin en değerli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, çağa uygun bir belediyecilik yapıyoruz. Daha iyi bir gelecek için bütün okullarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını gideriyoruz. Sağladığımız arsa tahsisleriyle ilçemize 35 yeni okul kazandırılmasına öncülük ettik. Ayrıca 40 milyon liralık yatırımla okullarımızın fiziki ve teknolojik eksikliklerini giderdik. Okullarımıza akıllı kütüphaneler, konferans salonları kazandırdık. Sadece Canik'te değil, diğer ilçelerimizde de okullarımıza önemli desteklerde bulunduk" dedi.

EĞİTİM, MİLLİ MESELEDİR

Yaptıkları yatırımlar sonucunda Canik'te eğitim altyapısını tamamladıklarını belirten Başkan Genç, "İlçemizdeki okullarda daha önce öğrencilerimizin etkinlik yapabileceği bir salon yoktu, şimdi her okulumuzda konferans salonu, kütüphane var. Okullarımızın sağlıklı ortamlarda olması çocuklarımızın iç dünyalarını, bakışlarını geliştiriyor. Gençler için ne yapsak azdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızın en iyi şartlarda yetişmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve şehrimize tam donanımlı okullar kazandırıyoruz. Çünkü eğitim milli bir meseledir. Bunları gerçekleştirdiğimizde sağlam bir gelecek inşa ederiz" diye konuştu.

DEĞERLERİYLE BÜYÜYEN GENÇLİK

Bugün ülkelerin değil, şehirlerin, hatta şirketlerin yarıştığına işaret eden Genç, "Eğitime harcadığımız tüm emek ve enerjimiz milli ve manevi değerleriyle bütünleşen bir gençlik için. Bu inançla Canik’te 7’den 77’ye herkes için eğitim yatırımı yapıyoruz. Eğitimi sadece okullarımızla sınırlı tutmuyoruz. Çocuklarımız için ilçemizde kültür, eğitim, spor, kurs merkezleri yaptık. Karadeniz'in en büyük eğitim kampüsünü Canik’te oluşturduk. Sıbyan okullarımız, hanım konaklarımız, aile okullarımız var. Burada anne-babalarımıza eğitimler veriyoruz. İnşallah yaptığımız eğitim yatırımları sayesinde, çocuklarımız daha sağlıklı şartlarda eğitim alacak ve bu güzel eğitim yuvalarımızda değerlerini öğrenen, bilen, yaşayan ve geleceğe taşıyan bir gençlik yetişecek" şeklinde konuştu.

ATÖLYELER EĞİTİME AÇILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar da, Başkan Osman Genç'in eğitime verdiği önem ve yaptığı katkılardan dolayı ilçede eğitim yuvalarının sayısı ve kalitesinin arttığını belirtti. Konuşmaların ardından Uzunlar, eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e plaket verdi. Daha sonra beraberindekilerle birlikte Canik Belediyesi tarafından okula kazandırılan Matematik ve Müzik Atölyelerinin açılışını gerçekleştiren Başkan Genç, yeni açılan atölyeleri gezerken, öğrencilerin de ilgisiyle karşılaştı. Açılış törenine Başkan Genç'in yanısıra AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Başkan Yardımcıları, MÜSİAD Şube Başkanı Haluk Tan, Meclis Üyeleri, okul idarecileri, muhtarlar, öğretmenler ve velilerin de katıldığı katıldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.