1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önce 2023 imtihanını başarı ile vereceğiz ardından da ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracak yeni atılımlara yöneleceğiz" dedi

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da 127 farklı yatırımın açılışını gerçekleştirdi. 

aw809102-12.jpg


ÖNCE 2023 İMTİHANINI VERECEĞİZ


Alanda bulunan 120 bin kişiye seslenen Erdoğan, “Emniyetten rakamları alayım dedim, yol boyu yolun sağı solu Bursa'da ne durumdayız diye baktım, Verilen rakam 120 bini bugün aştık. Maşallah Rabbim bu coşkunuzu daim kılsın. ‘Gücüne güç katmaya geldik' diyor pankartta, ben de sizden güç almaya geldim. Kadim şehrin AK kadınları yol boyu bizimle beraber oldu. Aramızdaki bu sevgiden bu aşktan bu gönül bağından aldığımız güçle inşallah önce 2023 imtihanını başarı ile vereceğiz ardından da ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracak yeni atılımlara yöneleceğiz. Açılışını yapacağımız yatırımları paylaşmak istiyorum. Eğitimde ana okulundan liseye, pansiyondan spor salonuna bina güçlendirmesinden atölyeye çeşitli ilçelerde 127 farklı yatırımı resmen bugün açıyoruz. Bursa Uludağ, Bursa Teknik Üniversitelerimizin tamamlanan altyapı ve binalarının resmi açılışını yapıyoruz. Mudanya Üniversitemizin fakülte, yüksekokul, enstitü, araştırma merkezi birimlerini bu eğitim öğretim döneminde resmen faaliyete açıyoruz. Sağlıkta çeşitli ilçelerimizde yapımı biten tesislerin açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bursa Bölge Adliye Mahkemesi binası ile Orhangazi ve Gemlik adliye binalarını, emniyet müdürlüğümüzün çeşitli hizmet binalarının resmi açılışlarını bugün yapıyoruz. DSİ tarafından 1 milyar 745 milyon liralık yatırımla tamamlanan 14 milyar metreküp su depolama kapasitesine sahip Gemlik Büyükkumla Barajı'nı da buradan resmen hizmete açıyoruz” dedi.

aw809102-01.jpg


BARAJLAR OLMASA KURAKLIK İLE MÜCADELE EDEMEYİZ


Erdoğan kuraklık meselesine de değinerek, “Kuraklık var. Soruyorlar, çare ne? Çare işte bizim de yaptığımız gibi baraj inşa etmek. Eğer bu barajlarınız olmazsa kuraklıkla mücadele edemezsiniz. TOKİ'nin Dursunbey'in Karyağmaz Köyü'nün MustafaKemalPaşa'ya nakletmesi için yaptığı 404 konut, 100 ahırın, Orhangazi 292 konut, Orhaneli 148 konutun, Gemlik'te tamamlanan 224 konutun dönüşümünün resmi açılışını da bugün burada yapıyoruz. Tarım Bakanlığı'mızın çeşitli birimleri tarafından tamamlanan destekleme projelerinin, hizmet binalarının, restorasyonların resmi açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye'miz güncel değeri 4,6 milyar lirayı geçen 67 ayrı projeyi Bursa'mıza kazandırdı. Aralarında Dağyenice Doğal Yaşam Merkezi, Gökdere Millet Bahçesi'nin çok sayıda yol yapımı, spor tesisi inşaatı, otopark, çevre düzenlemesi, araç alımı, arıtma tesisinin de bulunduğu bu yatırımların resmi açılışını da buradan yapıyoruz. Aynı şekilde ilçe belediyelerimizin tamamlanan yatırımlarını da resmen hizmete açıyoruz. Özel sektörümüzce şehrimize kazandırılan 30 milyar lirayı bulan 19 bin istihdam sağlayacak 128 tesisin de resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Toplam yatırım tutarı güncel rakamla 12 milyar liraya varan kamu yatırımları şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

aw809102-03.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.