1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İnşaat Fuarı’na 34.589 profesyonel ziyaretçi
İnşaat Fuarı’na 34.589 profesyonel ziyaretçi

İnşaat Fuarı’na 34.589 profesyonel ziyaretçi

TÜYAP Samsun 4. İnşaat Fuarı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuara 34. 589 profesyonel ziyaretçi katıldı

A+A-

22 -25 Mart tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Samsun 4. İnşaat Fuarı, yoğun ilgi gördü. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan fuar, 83 firmayı 30 ilden gelen 34.589 ziyaretçi ile TÜYAP Samsun çatısı altında bir araya getirdi.


SAMSUN’DA MARKALAŞIYOR


TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; "İnşaat sektörü Samsun’ da markalaşıyor. Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle fuara damgasını vuran katılımcı firmalar önümüzdeki yıllarda ülke genelinde ve yurt dışında markalaşarak bölgeyi ve kendilerini inşaat sektöründe öne çıkaracaklarını tekrar gözler önüne serdi” dedi.


ÖNEMLİ SATIŞLAR GERÇEKLEŞTİ


Fuar hakkında bilgi veren Alagöz, “Özellikle Karadeniz ve İç Anadolu olmak üzere 30' un üstünde şehirden Samsun 4. İnşaat Fuarı’nı ziyaret etmeye gelen sektör firmaları, katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satışlar, satın almalar gerçekleşti. Fuar firmalara 2018’nin ilk çeyreğinde önemli ve pozitif finansal ivme kazandırdı. Kurulan ticari bağlantılar, önümüzdeki dönemlerde de, pek çok ürün satışı ve anlaşmanın gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi” diye konuştu.


PANELLER DÜZENLENDİ


Fuarda panellerin gerçekleştirildiğini bbelirten Alagöz, “Fuarda, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi düzenledikleri panellerle ülke ve bölge genelinden gelen mühendisleri buluşturdu. Konusunda yetkin panelistler tarafından sektörle ilgili gelişmeler, güncel sorunlar ve çözümleri hakkında detaylı bilgiler verilen panellerde, fuara gelen dinleyicilerin sorularıyla katılım gösterdikleri interaktif etkinlikler önümüzdeki yıllarda sektör ve sektör mensuplarını bir araya getireceğini kanıtladı” şeklinde konuştu.


117 YABANCI İŞ ADAMI


Farklı ülkelerden gelen iş adamları ile temas sağlandığını ifade eden Alagöz açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Irak, İran, Gürcistan'dan Samsun 4.İnşaat Fuarı’na gelen 117 iş adamı, katılımcı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Gürcistan ve Iraklı iş adamları cam üreticisi, çelik kapı, yer döşemeleri firmaları ile satın alma öncesi önemli bağlantılar kurarken, İran'dan gelen iş adamları yapı tanıtım teknolojisi üzerine faaliyet gösteren firmalar ile sözleşme yapmak üzere anlaştı. Fuar süresince yurtdışından gelen iş adamları uluslararası mal ve hizmet satın alımları, bayilik ve inşaat projeleri hakkında önemli bağlantılar kurarak, ülke ve bölge ihracatı için önemli ve faydalı adımlar attı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.