1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kalite Belgeli Vizyoner Belediyecilik
Kalite Belgeli Vizyoner Belediyecilik

Kalite Belgeli Vizyoner Belediyecilik

Canik'in eğitimden kültüre, ticaretten kentsel dönüşüme kadar birçok alanda en hızlı gelişen ilçe olduğunu belirten Belediye Başkanı Osman Genç, rehberlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi. 

A+A-

Karadeniz'in en hızlı gelişen ilçesi olarak dikkat çeken Canik'in, yatırımlarla birlikte insanları da kendine çektiğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, özellikle belediye tarafından yapılan eğitim, kültür, sanat, spor, ticaret, kentsel dönüşüm ve öncü olduğu özel sektör yatırımlarının yanısıra düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda Konferanslarının, sadece Samsun'un değil, Türkiye'nin gelişimine de katkı sağladığını söyledi. Başkan Genç, yaptıkları her hizmette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı rehber edindiklerini belirterek, hükümetin gelecek vizyonu doğrultusunda çalıştıklarını ifade etti.

3 DÖNÜŞÜM, 3 GELİŞİM

Şehirsel gelişimi üç sistem üzerine inşa ettiklerini belirten Başkan Genç, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Kurumsal, Kentsel ve Kültürel Dönüşümleri esas aldık ve şehrimizi bu üç sac ayağı üzerinde dönüştürdük. Yeni hizmet binası, elektronik belge yönetim sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi gibi kurumsal çalışmaların yanında kentsel dönüşümde de Kuzey Yıldızı, Mavi-Yeşil gibi fiziki modern yaşam alanları oluşturduk ve bunu eğitim, kültür, sanat, spor gibi Kültürel Dönüşüm ile de tamamladık. Ayrıca özel sektör yatırımları, kırsal alanlara yatırımlar, doğa ve turizm projeleri ile Ekonomik, Eşit ve Ekolojik Gelişimi sağladık” dedi.

TÜRKİYE'NİN HEDEFİNE UYGUN ÇALIŞIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetleri ile birlikte Türkiye'nin her alanda çağ atladığını ifade eden Başkan Genç, "Başta sayın Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde, hükümetimizden aldığımız şevkle, her gün yeni bir çalışmaya, her gün yeni bir başarıya imza atıyoruz. Türkiye’mizin hedeflerine uygun olarak şehrimizi daha ileriye götürmektir. Bu nedenle en çok yatırımı eğitime yaptık ve eğitime fiziki, teknolojik, arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon liranın üzerinde katkı sağladık. Hükümetimiz ülke ekonomisini büyütürken, biz de özel sektör yatırımlarını teşvik ederek Canik'i bölgenin ticaret ve alışveriş merkezi yaptık. Şehrimizi dünyaya entegre olmuş bir kent haline getirmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

HÜKÜMETİMİZİN YÜKÜNE OMUZ VERİYORUZ

Şehirlerin yarıştığı 3. bin yılda şehirleri kalkındıracak olanın yerel yönetimler olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Hizmet sadece belediyenin yaptığı yol, kaldırım gibi çalışmalarla olmaz. Yatırımları sadece hükümetten beklemek de yanlış. Arsa üretiyoruz, yatırımcılarla görüşüyoruz. Bu sayede ilçemizde gerek belediye olarak yaptığımız, gerekse öncü olduğumuz yatırımlarla 2,5 milyar liralık yatırım gerçekleşti. Yapılan yatırımlarla birlikte 6 bin 500'den fazla kişiye iş kapısı açıldı. Aynı zamanda fiziki gelişimin yanında özellikle düzenlediğimiz Yeni Türkiye Yolunda konferansları ile Türkiye'mizin dönüşümüne katkı sağladık. AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birini sergiliyoruz. Aslında biz hükümetimize yük olmuyoruz, bir nevi sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin yüküne omuz veriyoruz" şeklinde konuştu.

SOSYAL VE KÜLTÜREL DÖNÜŞÜM

Milli ve manevi değerleriyle birlikte büyüyen bir şehir hedeflediklerini belirten Başkan Genç, "Ne kadar yol, kaldırım, bina yaparsanız yapın, eğer milli ve manevi değerlerinden yoksun bir şehir oluşturursanız hiç bir anlamı olmaz. Bu anlayışla şehirlerin kalbi olan camilerimizi ve şehrin aklı olan okullarımızı tek tek yenileyerek ihya ettik. Bugüne kadar 72 camimizi baştan aşağı yenileyip eski kimliğine kavuşturduk. Aynı zamanda bütün mahallelerimize kadınlarımızın gelişimi için hanım konakları yapıyoruz, okul öncesi çocuklarımızın değerler eğitimi aldığı sıbyan mektepleri kuruyoruz. Gençlerimiz için Tiyatro Okulu ve Müzik Okulu kurduk. Yine alanında dünyanın sayılı müzelerinden olan Oyuncak Müzesi ile 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi yaptık. Yani şehrimizde fiziki dönüşümün yanında sosyal ve kültürel dönüşümü de sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Yapılan her yatırımın Samsun'un 2019, Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 her hedefleri için birer kilometre taşı olduğunu dile getiren Başkan Genç, şunları söyledi: "Yaptığımız girişimler sonucunda ilçemize çok önemli yatırımlar kazandırmaya devam ediyoruz. İnşallah Sağlık Bakanımız sayın Ahmet Demircan'ın da öncülüğünde Şehir Hastanesi ve 2. Üniversite ilçemizde kurulacak. Bu yatırımlar hem ilçemiz ve şehrimiz için çok önemli. Bugüne kadar yaptığımız tüm hizmetlerde bizlere rehber olan, gerekse iki kere ilçemize gelerek yaptığımız çalışmalarda heyecanımızı canlı tutmamızı sağlayan ve çalışmalarımıza katkı sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şahsım ve Canik halkı adına teşekkürü borç biliyorum."
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.