1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. OMÜ'de Fen Edebiyat Fakültesi kapatıldı
OMÜ'de Fen Edebiyat Fakültesi kapatıldı

OMÜ'de Fen Edebiyat Fakültesi kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'ye göre Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kapatılırken, "İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Fen Fakültesi kuruldu

A+A-

Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde fakülte kurulması ile bazı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, OMÜ dahil 15 üniveristede Fen Edebiyat Fakülteleri kapatıldı. OMÜ'de İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Fen Fakültesi diye iki ayrı fakülte kuruldu. 

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ KAPATILAN ÜNİVERSİTELER
Fen Edebiyat Fakülteleri kapatılan üniversiteler: Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale Onsekiz Mart, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar, İzmir Bakırçay, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, Ondokuz Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerindeki fen-edebiyat fakülteleri ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesindeki Edebiyat Fakültesi kapatıldı.

YENİ FAKÜLTELER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale Onsekiz Mart, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar, Fatih Sultan Mehmet Vakıf, İzmir Bakırçay, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, Ondokuz Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerinde "İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi" kuruldu.

Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale Onsekiz Mart, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, Ondokuz Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerinde "Fen Fakültesi" kuruldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.