1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Çağdaş Hekim Grubu Tabip Odası’na yeniden talip
Çağdaş Hekim Grubu Tabip Odası’na yeniden talip

Çağdaş Hekim Grubu Tabip Odası’na yeniden talip

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, 29 Nisan’da gerçekleştirilecek Samsun Tabip Odası seçimlerinde, Çağdaş Hekim Grubu olarak yönetime ve diğer kurullara aday olduklarını söyledi

A+A-

Her zaman hekimlerin yanında yer aldıklarını kaydeden Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, 29 Nisan’da gerçekleştirilecek Samsun Tabip Odası seçimlerinde, Çağdaş Hekim Grubu olarak yönetime ve diğer kurullara aday olduklarını söyledi. 

ta.jpg

GAYRETLERİMİZ BOŞA GİTMEDİ

Çağdaş Hekim Grubu olarak 2016 yılından bu yana oda yönetiminde yer aldıklarını belirten Erkan, “Meslek onurumuz ve Türkiye sağlık ortamı için bugüne kadar elimizden geldiğince, hak, hukuk ve etik ilkeler doğrultusunda vicdanımızın bizlere yüklediği sorumlulukla görevimizi yapmaya gayret ettik. Bugün Samsun kamuoyunda ve meslektaşlarımızda oluşturduğumuz izlenimden anlıyoruz ki bu gayretlerimiz boşa gitmemiştir. Emeği, katkısı olan tüm arkadaşlarıma minnet duygularımla huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

ta1.jpg

SAYAMAYACAĞIMIZ KADAR ÇOK İŞE İMZA ATTIK

Yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Erkan, “Hekime yönelik şiddet konusunda tüm çalışmaların içinde yer aldık. Mağdur hekimlerin hemen yanında bulunduk ve çekinmeden tepkimizi koyduk. Kararlığımız sayesinde artık sağlıkçıya şiddet iş kazası olarak değerlendirilmektedir. Ötekileştirmeye karşı etik, mesleki ve bilimsel değerleri öne çıkardık. Hekimlerin iş yükünü artıran angarya ve fazladan usulsüz çalışmalara karşı durduk. Meslektaşlarımızın usulsüz görevlendirmelerini engellemek için girişimlerde bulunduk. Meslek odamıza hukuki destek sağlamak üzere avukat ile sözleşme yaptık. Şehir hastaneleri kısbesi altında hem ülkemizin kaynaklarının peşkeş çekilmesine hem de hekimlerin özlük haklarının zayıflatılmasına kararlılıkla karşı durduk. Sayamayacağımız kadar çok işe imza attık. Bunların hepsi sorumluluğumuz gereği görevimizdi ve iyi niyetle, elimizi vicdanımıza koyarak, ülkemizi, milletimizi düşünerek biz görevimizi yaptık. Gelecekle ilgili daha pek çok proje ve düşüncemiz var ve bunları gerçekleştirmek için 29 Nisan günü yapılacak olan Samsun Tabip Odası seçimlerinde Çağdaş Hekim Grubu olarak yönetime ve diğer kurullara adaylarımızla talip olduğumuzu buradan ilan ediyoruz. Tüm meslektaşlarımızı; her türlü güçten bağımsız, hekimlerin hakkını, hukukunu, mesleki ve etik değerleri savunan, iyi hekimliği savunan, demokratik ve katılımcı hekimliği savunan, akademik özgürlüğü savunan, halkın sağlık hakkını bu bağlamda doğru sağlık politikalarını savunan Çağdaş Hekim Grubu adaylarını desteklemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Erkan, Samsun Çağdaş Hekim Grubu aday listesini de şöyle sıraladı: 

Yönetim Kurulu: Dr. Nilgün Cengiz, Dr. Emine Can, Dr. Mahmut Fikret Gürsel, Dr. Murat Erkan, Dr. Funda Neslihan Furtun, Dr. Abdülcelil Kayabaş, Dr. Ercan Korkmaz. 

Onur Kurulu: Dr. Ömer Faysal Çadır, Dr. Muammer Gündoğdu, Dr. Mehmet Kundak, Dr. Emre Öztop, Dr. Ali Kubilay Yüzüncü

Denetleme Kurulu: Dr. Hasan Farabi Aydınol, Dr. Cengiz Kiziroğlu, Dr. Leyla Yüksel

Büyük Kongre Delegeleri: Dr. Yüksel Akbıyık, Dr. Alper Aktaş, Dr. Hasan Murat Aydın, Dr. Canan Çakır, Fuat Güldoğuş, Dr. Cevat Teoman Karahasanoğlu, Dr. Şevket Özkaya, Dr. Ahmet Rıfat Şahin

Ayşe KUŞCU KAYA
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.