1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Canik'te eğitim yatırımları devam ediyor
Canik'te eğitim yatırımları devam ediyor

Canik'te eğitim yatırımları devam ediyor

Bugüne kadar eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon lira harcayan belediye, Fatih Ortaokulu'na da çok amaçlı salon ve kütüphane kazandırdı. Ayrıca tadilat da yapılan okulda çok amaçlı salon ve kütüphane düzenlenen törenle hizmet

A+A-

Canik Belediyesi, eğitime yatırım yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar eğitim yuvalarına yaptığı kütüphane, konferans salonu, tadilat, çevre düzenlemesi gibi fiziki ve teknolojik yatırımların yanısıra arsa tahsisi sağlayarak 200 milyon liranın üzerinde katkı sağlayan belediye, Fatih Ortaokulu'nda hem tadilat yaptı hem de okula kütüphane ve çok amaçlı salon kazandırdı. Okulda yapımı tamamlanan çok amaçlı salon ve kütüphane düzenlenen törenle açıldı.

EĞİTİMDE ÖNCÜ BELEDİYE

Çok amaçlı salon ve kütüphanenin açılış törenine Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Dr. Bülent Turan, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, Başkan Yardımcısı Alican Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ile okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Genç, bugüne kadar eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon liranın üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, eğitimde öncü bir belediye olduklarını söyledi.

200 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Bilgi çağı olan 21. yüzyılda çocukların geleceğe çok daha iyi hazırlanması için bütün imkanlarını seferber ettiklerini belirten Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak, eğitime yapılan yatırımın geleceğe atılan en büyük temel olduğu inancıyla son 14 yılda şehrimizin eğitim çıtasının yükselmesine önemli katkılarda bulunduk. Daha önce ilçemizde 7 okul bulunuyordu. Ancak belediye olarak asıl sorumluluğumuz olmamasına rağmen, eğitimi öncelikli görerek yaptığımız katkılarla okul sayımızı 42'ye yükselttik. Bu manada okul sayımızın artmasında belediye olarak sağladığımız arsa tahsislerinin önemi çok büyüktür. Onlarca okulumuzun fiziki kalitesini artırdık. Gerek fiziki, gerek teknolojik yatırımlar gerekse arsa tahsisi olmak üzere eğitime bugüne kadar yaklaşık 200 milyon lira katkı sağladık" dedi.

SAMSUN’UN GELİŞİMİNE KATKI

Yaptıkları eğitim yatırımlarıyla sadece Canik'i değil, Samsun'u da eğitimde daha ileriye taşıdıklarını belirten Başkan genç, "Kalkınmanın temel unsuru eğitimdir. 3. bin yılda artık en büyük silah bilgidir. Dolayısıyla bu bilgiyi üretmek eğitim yuvalarında olur. Bu dünya iyi eğitimi ve bilgi sermayesini zorunlu kılıyor. Teknoloji ve bilgi çağında söz sahibi ve güçlü bir ülke olmak için her alanda olduğu gibi eğitimde de en önde olmalıyız. Bu nedenle eğitim her zaman önceliğimiz oldu. Bir eğitim yuvası sadece dersliklerden meydana gelmez. Dersliklerin yanında kütüphane, teknoloji sınıfları, konferans salonu, spor salonu gibi alanlarda okul için önemlidir. Biz bu yönde okullarımıza yaptığımız konferans salonları, kütüphaneler, çok amaçlı salonlarla okullarımızın için zenginleştiriyoruz. Samsun'umuza kültürde, sanatta, bilimde katkı sağlayan bir belediyeyiz" diye konuştu.

UZUNLAR'DAN TEŞEKKÜR

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar da, Canik ilçesi olarak çok şanslı olduklarını belirterek, "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim yuvalarımızın niceliğinin ve niteliğinin artması için çalışıyoruz. Bu konuda Canik'te çok iyi noktaya geldik. Bunda sayın Belediye Başkanımızın payı çok büyük. Sayın başkanımızın eğitim kökenli olması, eğitimle ilgili tüm eksikliklerde desteğini esirgememesi ve eğitime yaptığı yatırımlar takdire şayandır. Kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

AÇILIŞLARI YAPILDI

Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, okula ve eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e plaket verdi. Daha sonra Başkan Osman Genç ve beraberindekiler, Canik Belediyesi tarafından 75 bin lira harcamayla okula kazandırılan çok amaçlı salon ve kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından her iki mekanı gezen Başkan Genç, öğrencilerin ilgisiyle karşılaştı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.