1. YAZARLAR

  2. Sedat ÖKSÜZOĞLU

  3. Hüseyin Dündar gerçeği
Sedat ÖKSÜZOĞLU

Sedat ÖKSÜZOĞLU

Hüseyin Dündar gerçeği

A+A-

Samsun'un en büyük ilçelerinden olan Çarşamba'da 3 dönemdir belediye başkanlığı Hüseyin Dündar bir dönem daha görevine devam etmeli.

Bunu neden mi söylüyorum? Çünkü Dündar'ın hizmetlerini tamamlamak için bir döneme daha ihtiyacı var.

2001 yılında kurulan AK Parti'nin Çarşamba'da kurucular kurulunda yer alan avukat Hüseyin Dündar, bir dönem daha ilçede belediye başkanlığı yapmayı çok istiyor. Dündar'ı tanıyan bir gazeteci olarak bu isteğinin makam için olmadığını çok iyi biliyorum.

Dündar belediye başkanlığının ilk döneminde belediyenin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı aşmak adına aldığı tedbirler AK Parti teşkilatı dahil olmak üzere bir çok kesimin tepkisini çekmişti. Dündar, eleştirilerin hiç birine aldırış etmeden alınan tedbirler sonrası elde edinilen kazanımları hizmete çevirmeye başladı.

Başkan Dündar şehrin tam ortasından geçen ama insanların adeta uzaktan baktığı Yeşilırmak kıyısında, rekreasyon çalışmasına başladı. Barakaları ve işyerlerini kaldırarak Çarşambalıları adeta Yeşilırmak ile buluşturdu. Devam eden süreç içinde bölgenin en büyük sebze ve meyve hali, yeni şehir otogarını, Orta Karadeniz Bölgesinde o dönemde ilçe düzeyinde tek katı atık tesisi ve içme suyu tesisini yaptı. 

Dündar ayrıca eğitim yatırımlarına büyük önem vererek, hayırseverlerin desteği ile belki de Türkiye'de başarılamayanı yaptı. İlçeye 3 fakülte ve meslek yüksek okulları kazandırdı. Şu an yaklaşık 5 bin öğrenci Çarşamba'da eğitim görmekte ve ilçe ekonomisine katkı sağlamakta. Ayrıca yapımı devam eden liseler kampusu yine devam eden eğitim yatırımları arasında. Başkan Dündar'ın özellikle ilçeye fakülte kazandırılması konusunda isteğini o dönemdeki haberlerini yapan bir gazeteci olarak yakinen çok iyi biliyorum. Ayrıca Çarşambalılar Derneği'nin dergisi için de, iletişim ve hukuk fakültelerinin yapımında büyük emeği olan rahmetli Mustafa Kemal Güneşdoğdu ile yaptığım röportajda, Başkan Dündar'dan övgü ile söz etmişti.

Çevre projesi olarak eskiden ilçenin çöpünün döküldüğü alanı Adapark Projesi ile yeşil alan olarak ilçeye kazandıran Dündar, bu proje ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2.'lik ödülü ile ödüllendirildi. Bu projenin bir benzeri de büyük bir kısmı tamamlanan Doğal Yaşam Projesi ile hayata geçmiş durumda.

Ve bunun gibi bir çok önemli proje ile Dündar, Çarşamba'nın çehresini değiştirdi. 
Güçlü mali yapısıyla ile Türkiye’nin sayılı belediyeleri arasında yer alan Çarşamba Belediyesi, sadece bu yıl 85 milyon yatırım gerçekleştirdi. Halen devam etmekte olan Özel Eğitim Okulu, Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı (Millet Bahçesi), Besi Bölgesi, Yeni Şehir Köprüsü, Kentsel Dönüşüm Çalışmaları başta olmak üzere tüm eğitim, spor ve sosyal hizmet yatırımları belediyenin öz kaynaklarıyla yapılıyor. 

Halihazırda kamu ve özel sektör dahil bir kuruş borcu olmayan Çarşamba Belediyesi'nde, devam eden projelerin tamamlanması için Hüseyin Dündar bir dönem daha devam etmeli. Bunu bir çok Çarşambalının da gönülden istediğini biliyorum. Dündar'ın yeniden aday gösterilerek başkan seçilmesinin Çarşamba için büyük bir önem taşıdığına inanıyorum. Aday yapılmasa bile Başkan Dündar'ın dava adamı olan Başkan Dündar'ın kendisine bundan sonra verilecek her görevi belediye başkanlığında olduğu gibi en iyi şeklide yapacağına biliyorum. Umarım Allah gönlüne göre verir..
Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.