1. YAZARLAR

  2. Sedat ÖKSÜZOĞLU

  3. Lojistik Köy’e ödül
Sedat ÖKSÜZOĞLU

Sedat ÖKSÜZOĞLU

Lojistik Köy’e ödül

A+A-

Samsun Lojistik Köy. Çok konuşuldu, çok tartışıldı ama adını zirveye yazdırdı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun ifadesiyle eski Samsun Valisi şimdiki Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un fikir babası olduğu Samsun Lojistik Köy, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından
bu yıl odalar ve borsalar arasında düzenlenen, “Proje Yarışması”nda TOBB Akredite Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede, “Sektörel Gelişim” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

dsc_5996.jpg

Projenin hayata geçmesi için büyük uğraşlar veren Eski Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, öyle ki fikir babası olduğu proje için, elinde dosyalarla Ankara’da, bürokratik engelleri aşmak için bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulunmuş, 19 kişilik bir heyetle dünyanın en iyi iki Lojistik Köyü'ne sahip İtalya'ya Samsun'da yapılacak çalışmalara model olabilecek bir inceleme gezisi bile düzenlemişti.

Diğer yandan projeye inanan ve sonuna kadar sahip çıkan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu tüm ekibiyle yapılan bütün çalışmalarda etkin bir rol oynadı ve projenin en büyük ortağı oldu. Öyle ki proje 43 milyon avro AB hibesi aldı.

Samsun Lojistik Köy’ün inşaası sırasında yer sahipleri dahil zorluklar ve engeller yaşansa da, planlanan çalışmalar aksamadan devam etti.

Bu arada dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da bu proje için kendi ilgi ve yetki alanına düşen konularda gereğini fazlasıyla yaparak desteğini vermiştir.

Bugün gelinen noktada Samsun Lojistik Köy’de firmalar tek tek yerini almaya ve istihdam sağlamaya başladılar. Samsun Lojistik Köy’ün Samsun ekonomisine olan katkısını önümüzdeki yıllarda net olarak göreceğiz.

Samsun Lojistik Köy Projesi’nin TOBB'un düzenlediği yarışmada  aldığı birincilik Samsun için çok önemlidir. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden alan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, konuşmasında projenin şehrin kanaat önderleriylebirlikte hareket edilerek, ortaklık kültürüyle yapıldığını ve bu gururun Samsun’un olduğunu ifade etti.

3 dönemdir Samsun TSO Başkanı olan Sayın Salih Zeki Murzioğlu, bütün eleştiri ve yapılanlara rağmen inandığı herhangi bir konuda Samsun için yapılacak çalışmalarda, yöneticisi olduğu Samsun TSO’yu temsilen hep en önde olmuştur.

dsc_6014-001.jpg

Bir çok konuda da yapılan haksızlıklara sadece ve sadece Samsun zarar görmesin diye sustuğunu da biliyorum. Alınan ödül ile ilgili ‘Bu Gurur Samsun’un’ diyen sayın Murzioğlu’na biz de kendisiyle gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.